תקליטן מקצועי

אנחנו מדברים על תקליטן מקצועי, למרות שהתקליטנים הצעירים לא ראו בימי חייהם תקליט, וחלקם אפילו לא מכירים את המילה. היום תקליטנים נקראים די-ג'יי, והשינוי בשם המקצוע גם מרמז בצורה ברורה על השינוי הדרמטי שעבר המקצוע עצמו מבחינת סוג העבודה שעושה התקליטן.

תקליטנים מודרניים

בעבר, תקליטן מקצועי היה גם חצי סבל, או שהעסיק לצידו מישהו שעזר לו לסחוב את הציוד: ארגזים עם תקליטים, פטיפון אחד -לעיתים אפילו שניים, ומערכת הגברה.

היום, התקליטן מגיע עם מחשב נייד אחד או שניים – בלבד, ואלה מכילים הרבה יותר ממה שיכלו להכיל עשרות ארגזי תקליטים מהעבר. על התקליטן היום להיות איש מקצוע בעל ידע כמובן במוזיקה, ובנוסף לכך גם בהפעלת תוכנות מחשב אחדות.

תקליטן מקצועי מגיע היום לאולמות אשר מצויידים במיטב ציוד ההגברה והתאורה: סוגים שונים של פנסים המסתובבים לכל הכיוונים וזורקים סוגים שונים של אור בצבעים מגוונים, מכשירי הקרנה של קליפים, שירים, תמונות ומצגות על מסכי ענק, וכן, רמקולים גדולים הקבועים במקומות שנותנים את אפשרות השמיעה הטובה ביותר, וכל אלה מאפשרים יצירת אפקטים משולבים ומעניינים כאילו מדובר כאן על עיצוב גרפי.

תקליטנים– יותר ממוזיקה

תקליטן מקצועי טוב הוא דמות משמעותית לכל אירוע גדול כקטן. יש תקליטנים אשר מתחילים את דרכם המקצועית בגיל צעיר ביותר – בגיל התיכון, באירועי בר / בת מצווה לתלמידי כיתות ו', בימי הולדת לתלמידים בכיתות נמוכות יותר של בית הספר היסודי. כך הם צוברים וותק וניסיון, איתו הם מגיעים לאירועים משמעותיים יותר כאשר השיא הוא כמובן להיות תקליטן בחתונות.

תקליטנים צעירים אינם מסתפקים רק בהשמעת המוזיקה אלא גם עוסקים בהפעלת הקהל הצעיר: משחקי קצב וריקודים, משחקי חברה ועוד. המשחקים כוללים חלוקת פרסים תוך כדי אירוע – תקליטורים של הלהקות הפופולריות בשוק. תקליטנים טובים ואיכותיים, יכולים להפעיל גם קהל מבוגר, להקים אותו מהכיסאות ולהוביל אותו אל רחבת הריקודים.

לפני בחירת תקליטן לאירוע כדאי להיוועץ בחברים שאהבו תקליטן זה או אחר, ובכל מקרה חשוב לראות אותו בפעולה, ולא להסתפק באותה המלצה.